Laureaci Medalu imienia Marii Skłodowskiej-Curie
  1996 Lodovico R. di Sanseverino, Włochy
  1997 Philip Kocieński, Wielka Brytania
  2000 Gerard Descotes, Francja
Christian Reichardt, Niemcy
  2001 Gerald Djega-Mariadassou, Francja
Józef Hurwic, Francja
  2002 Vilim Simanek, Czechy
  2003 Ivar Olovsson, Szwecja
  2005 Tadeusz Maliński, USA
  2007 Jerzy Leszczyński, USA
  2010 Anton Amann, Austria
  2011 Roland Boese, Niemcy
Nicole J. Moreau, Francja
Ada Yonath, Izrael
  2012 Krzysztof Matyjaszewski, USA
  2013 Bernard L. Feringa, Holandia
  2014 John Joule, Wielka Brytania
  2015 Janusz Pawliszyn, Kanada
  2016 Mieczysław Jaroniec, USA
  2017 Krzysztof Palczewski, USA
     
Laureaci Medalu imienia Jędrzeja Śniadeckiego
  1965 Wiktor Kemula, Warszawa
Włodzimierz Trzebiatowski, Wrocław
Tadeusz Urbański, Warszawa
  1968 Antoni Basiński, Toruń
Jerzy Suszko, Poznań
  1969 Wiktor Jakób, Kraków
Bohdan Kamieński, Kraków
  1976 Jan Michalski, Łódź
  1977 Włodzimierz Kołos, Warszawa
  1978 Maciej Wiewiórowski, Poznań
  1982 Adam Bielański, Kraków
  1983 Janusz Ciborowski, Warszawa
  1984 Bogdan Baranowski, Warszawa
  1986 Lucjan Sobczyk, Wrocław
  1988 Bogusława Trzebiatowska, Wrocław
  1990 Zbigniew R. Grabowski, Warszawa
  1997 Mieczysław Mąkosza, Warszawa
  2000 Jerzy Kroh, Łódź
  2001 Marian Mikołajczyk, Łódź
  2003 Bogdan Marciniec, Poznań
  2005 Stanisław Penczek, Łódź
  2006 Bogumił Jeziorski, Warszawa
  2008 T. Marek Krygowski, Warszawa
  2009 Wojciech Stec, Łódź
  2011 Zbigniew Galus, Warszawa
  2012 Jacek Namieśnik, Gdańsk
  2013 Janusz Jurczak, Warszawa
  2014 Cyryl L. Latos-Grażyński, Wrocław
  2015 Mariusz Jaskólski, Poznań
  2016 Paweł Kafarski, Wrocław
  2017 Bogusław Buszewski, Toruń
     
Laureaci Medalu imienia Wiktora Kemuli
  1998 Janina Świętosławska-Żółkiewska
  2000 Zygmunt Marczenko
  2002 Rajmund Dybczyński
  2003 Stanisław Rubel
  2004 Adam Hulanicki
  2006 Walenty Szczepaniak
  2007 Jacek Namieśnik
  2008 Bogusław Buszewski
  2009 Marek Trojanowicz
  2010 Zbigniew Brzózka
  2011 Irena Staneczko-Baranowska
  2012 Ewa Bulska
  2013 Krystyna Pyrzyńska
  2014 Zygfryd Witkiewicz
  2015 Maciej Jarosz
  2016 Andrzej Parczewski
  2017 Henryk Matusiewicz
     
Laureaci Medalu imienia Jana Zawidzkiego
  1979 Lucjan Sobczyk
  1980 Jerzy Haber
  1981 Zbigniew Galus
  1982 Alojzy Gołębiewski
  1983 Marian Kryszewski
  1986 Adam Hulanicki
  1989 Stanisław Mrowec
  1994 Bogumił Jeziorski
Zenon Kublik
  1996 Tadeusz Luty
  1997 Barbara Grzybowska-Świerkosz
  1998 Wacław Kołodziejski
  1999 Andrzej Ziabicki
  2000 Jerzy Gębicki
  2001 T. Marek Krygowski
  2002 Grzegorz Chałasiński
  2003 Mariusz Jaskólski
  2004 Jacek Lipkowski
  2005 Julian Chojnowski
  2006 Janusz Lipkowski
  2007 Aleksander Koll
  2008 Andrzej Koliński
  2009 Bronisław Marciniak
  2010 Joanna Sadlej
  2011 Adam Proń
  2012 Piotr Paneth
  2013 Andrzej Katrusiak
  2014 Urszula Domańska-Żelazna
  2015 Jerzy Błażejowski
  2016 Stefan Lis
  2017 Marek Samoć
     
Laureaci Medalu imienia Bogusławy i Włodzimierza Trzebiatowskich
  2017 Henryk Kozłowski
     
Laureaci Medalu imienia Stanisława Kostaneckiego
  1978 Mieczysław Mąkosza
  1980 Andrzej Zwierzak
  1981 Marian Mikołajczyk
  1983 Osman Achmatowicz
  1984 Aleksander Zamojski
  1989 Janusz Jurczak
  1990 Wojciech J. Stec
  1991 Przemysław Mastalerz
  1992 Ryszard Bodalski
  1994 Marek Chmielewski
  1995 Jacek Młochowski
  1996 Jerzy Wicha
  1999 Gotfryd Kupryszewski
  2000 Jacek Gawroński
  2001 Aleksandra Skowrońska
  2004 Mirosław Szafran
  2008 Zbigniew Florjańczyk
  2009 Zbigniew Grzonka
  2010 Andrzej W. Lipkowski
  2011 Józef Drabowicz
  2013 Grzegorz Mlostoń
  2014 Grzegorz Grynkiewicz
  2015 Kazimierz M. Pietrusiewicz
  2016 Karol Grela
  2017 Piotr Kiełbasiński
     
Laureaci Medalu imienia Włodzimierza Kołosa
  1998 Roald Hoffmann, USA
  2000 Richard Bader, Kanada
  2002 Paul von Ragué-Schleyer, USA
  2005 Jan P. Toennies, USA
  2007 Jeremy M. Hutson, Wielka Brytania
  2009 Joachim Sauer, Niemcy
  2011 Yuan-Tseh Lee, Tajwan
  2013 Philip Coppens, USA
  2015 Frédéric Merkt, Szwajcaria
  2017 Walter Thiel, Niemcy
     
Laureaci Medalu imienia Jana Harabaszewskiego
  1990 Kazimierz Chmielewski
  1991 Adam Bielański
  1992 Zofia Matysiakowa
  1994 Grażyna Banaszkiewicz
Stanisław Banaszkiewicz
Stanisław Górzyński
Karol Król
Teofil Lawguin
  1996 Józef Markowski
Natalia Skinder
  1997 Anna Galska-Krajewska
Stefan Sękowski
  1998 Zbigniew Kęcki
  1999 Maria Pietruszewska
  2000 Zofia Niraz
  2001 Andrzej Burewicz
  2002 Romuald Piosik
  2003 Magdalena Konieczna
  2004 Ewa Gojdz-Czupry
Zofia Stasicka
  2005 Józef Soczewka
  2006 Irena Grabczak
  2007 Zofia Kluz
  2008 Krystyna Skrok
  2009 Elżbieta Kowalik
  2010 Jan Cipera, Czechy
  2011 Wanda Szelągowska
  2012 Jan Paśko
  2013 Michał Poźniczek
  2014 Krzysztof M. Pazdro
  2015 Józef Głowacki
  2016 Hanna Gulińska
     
Laureaci Medalu imienia Ignacego Mościckiego
  2000 Stanisław Ciborowski
  2001 Marian Taniewski
  2002 Józef Obłój
  2003 Kazimierz Kałucki
  2004 Edward Grzywa
  2007 Henryk Górecki
  2010 Zbigniew Florjańczyk
  2011 Jacek Kijeński
  2013 Juliusz Pernak
  2015 Janusz Rachoń
  2016 Kazimierz Darowicki
     
Laureaci Medalu Okolicznościowego (do 2007 roku — 75-lecia Towarzystwa)
  1995 Adam Bartecki
  1997 Alexander Kasal, Czechy
Philip Kocienski, Wielka Brytania
Latoslav Kohut, Czechy
Serbskie Towarzystwo Chemiczne
  1998 Ignacy Siemion
Maciej Wiewiórowski
  1999 Jerzy Kroh
  2000 Jerzy Haber
Joanna Masłowska
Jan Michalski
Maria Turowska
  2002 Andrzej Dąbrowski
Stanisław Komornicki
Jacek Kozioł
Teresa Sokołowska
  2003 Jan Jaworski
Joshua Jortner, Izrael
Krzysztof Kasiura
Roman Mierzecki
Jolanta Narkiewicz-Michałek
Shammai Speise, Izrael
Wiesław Sułkowski
Józef Ziółkowski
  2008 Stanisław Banaszkiewicz
  2009 Monika Michel
Anna Poliwoda
Żaneta Polkowska
  2010 Paweł Kafarski
Roman Mierzecki
Mieczysław Mojski
Janusz Rosiak
Piotr Wieczorek
Polskie Towarzystwo Fizyczne
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego
  2011 Gheorghe Duca, Mołdawia
Jolanta Hibner
Yuan Tseh Lee, Tajwan
Viktor Milata, Słowacja
Galimkair Mutanov, Kazachstan
Wiesław Osuchowski
Władysław Rudziński
Serik Sejdumanov, Kazachstan
Ignacy Siemion
Słoweńskie Towarzystwo Chemiczne
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego
  2012 Adam Bielański
Marek Chmielewski
Julian Chojnowski
Anna Deryło-Marczewska
Wiesława Ferenc
Zbigniew Galus
Adam Hulanicki
Maciej Jarosz
Janusz Jurczak
Tadeusz Krogulec
Stefan Lis
Dariusz Markiewicz
Tadeusz Paryjczak
Wojciech J. Stec
Małgorzata Witko
Lucyna Woźniak
Henryk Wrembel
Marinda Li Wu, USA
Instytut Chemii Przemysłowej
  2013 Jan Garaj
Jacek Gawroński
Anatol Kojło
Jozef Lehotay
Jacek Morzycki
Lucjan Piela
Henk van der Plas
László Szepesy
Ernő Tyihák
Stanisław Witkowski
Jan Wyrowiński
Tamara Zacharuk
  2014 Pavel Jandera
Henryk Kozłowski
Teodozja Lipińska
Ei-ichi Negishi
Erwin Neher
Barbara Oleksyn
Andrzej Rykowski
Grzegorz Strączyński
Jerzy Szydłowski
  2015 Piotr Bałczewski
Jerzy Błażejowski
Michał K. Cyrański
Józef Drabowicz
Wojciech Głuszewski
Janusz Kapuśniak
Jacek Lipok
Izabela Nowak
Janusz Ryczkowski
Corrado Sarzanini, Włochy
  2016 Lech Chmurzyński
Czesław Wawrzeńczyk
  2017 Rajmund Dybczyński
Roald Hoffmann, USA
Henryk Koroniak
Robert Pietrzak
Florian Pruchnik
Guy Salvesen, USA
Norbert Sewald, RFN
     
Laureaci Wyróżnienia (Medalu) imienia Zofii Matysikowej
  2008 Anna Drynda
Romuald Hassa
Anna Kandia
Maria Korzeniowska
Włodzimierz Kuśmierczuk
Piotr Malecha
Krystyna Piosik
Halina Szczepaniec
Hanna Wojciechowska
Barbara Zawadzka
  2009 Jan Antoniak
Witold Anusiak
Elżbieta Bytniewska-Rozwód
Elżbieta Kaczmarek
Ilona Kocel
Krzysztof Kuśmierczyk
Maria Małecka
Maria Mistygacz
Joanna Tymejczyk
Grażyna Żak
  2010 Maria Bigos
Halina Cybula
Stanisława Dudek
Grażyna Gaj
Dorota Lewandowska
Renata Mikołajczyk
Ewa Odrowąż
Stanisław Piech
Iwona Stefanek
Lucyna Wasik
  2011 Jadwiga Berecka
Wiesława Cejner Mania
Małgorzata Chmurska
Agata Elbanowska
Małgorzata Knap
Anna Kuliga
Mariola Madeya
Zenon Mielczarek
Kazimiera Pisulińska
Małgorzata Kępińska-Żerko
  2012 Luiza Bendyk
Irena Górnicka
Ewa Gryczman
Renata Gwóźdź
Bogusława Jaz
Izabela Popławska
Aleksandra Reder
Kinga Rutkowska
Jadwiga Skrobacka
Lidia Wasyłyszyn
  2013 Izabela Dobrzyńska
Dorota Gerlach
Piotr Jakubiec
Ewa Kowańska
Grażyna Makles
Dymitr Malec
Gabriela Osiecka
Barbara Pac
Hanna Rokita
Ludmiła Szterenberg
Elżbieta Żeberkiewicz
  2014 Bożena Cabaj-Miciak
Dorota Czarnecka
Wiesława Goździk
Hanna Górska
Jolanta Kociuba
Jolanta Pietrasz
Monika Stęślik
Aneta Wilczewska
Lidia Zarańska
Jolanta Żmuda
  2015 Alicja Cała
Gabriela Ciszak
Dorota Kocjan
Teresa Kołogrecka-Bajek
Maria Mazur-Piasek
Justyna Ostrowska
Iwona Paleska
Jolanta Pasierb
Renata Rak
Anna Rygielska
Justyna Staluszka
  2016 Zdzisława Jaksa
Danuta Jesiak
Marta Knap
Anna Kotuła
Danuta Myszka
Maria Pawełko
Marta Radomska
Zbigniew Rzemieniuk
Urszula Sielicka
Anna Wolna
  2016 Małgorzata Kozieł
Janina Lasota
Katarzyna Maj-Storoniak
Agnieszka Michalska
Danuta Miotk
Teresa Pikut-Byrka
Anna Półtorak
Grażyna Przychodzeń
Ewa Serafin
Marian Sztaba